Sepetiniz Boş
Teklif Alınız  

Geldiğiniz andan itibaren, daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemeyen manzaraya kapılacaksınız.

Peribacaları, yeraltı şehirleri ve kayalara oyulmuş kiliseler gibi doğa harikalarını göreceksiniz. Eşsiz geleneklere ve renkli kültüre sahip köyler göreceksiniz. Binlerce yıl önce bir dağdan oyulmuş doğal bir tüneli bile keşfedebilirsiniz! Ve tüm bunlar gündüz olduğu kadar geceleri de güzel.

İster vadilerde bir ATV turuna çıkın, ister üzerlerinde bir sıcak hava balonuna binin, Kapadokya'yı kendi şartlarınıza göre keşfetmek için zamanınız olacak. Yerel tarihi öğrenmek için daha fazla zaman harcamak istiyorsanız, yerel tur rehberleri ile tarihi yerlere ve müzelere özel turlar düzenleyebiliriz, böylece her gün orada yaşayan insanlardan bölgenin zengin kültürünü ilk elden öğrenebilirsiniz.

Tüm bu keşiflerden sonra acıkacağınızdan eminiz  ve şanslısınız ki Kapadokya'da birçok harika restoran var. Hepsi yerel çiftliklerden ve pazarlardan gelen taze malzemelerle hazırlanan geleneksel Türk mutfağı sunar; bu yemek gerçekten özel bir şey!

Kapadokya bir doğal güzellikler ülkesidir. Binlerce yıldır yerleşim gören bir yer ve bugün hala popüler bir turistik yer.

Nedenini anlamak kolay: Manzara, volkanik patlamalar ve erozyonla şekillenmiş inişli çıkışlı dağlar ve vadilerle nefes kesici güzellikte. Kapadokya'da Göreme Açık Hava Müzesi ve Mustafapaşa Yeraltı Şehri de dahil olmak üzere ziyaret edilecek daha birçok yer var.

Aktivite odaklı bir gezi arıyorsanız, vadinin ünlü peribacaları üzerinde ATV turları veya sıcak hava balonu gezileri tavsiye ediyoruz - yerden çıkan bacaları andıran doğal kaya oluşumları. Ayrıca Kapadokya'nın daha uzak bölgelerinden bazılarında bir jeep safarisi yapabilirsiniz.

Şimdi Türkiye'nin Nevşehir ili olarak bilinen Kapadokya Vadisi, Paleolitik çağa kadar uzanan bir Dünya Mirası Alanıdır. Bölgenin eşsiz coğrafyası yüzyıllardır bozulmadan kalmasını sağlamıştır ve ziyaretçiler güzel manzaranın tadını çıkarırken kaya oluşumlarını, yeraltı şehirlerini ve mağara kiliselerini keşfedebilirler.

İşte Kapadokya'da yapılacak en iyi şeylerden bazıları.

Hitit Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edin: Bu müze, 3.000 yıldan eski Tunç Çağı'na kadar uzanan Antik Hitit eserlerini sergiliyor. Göreme kasabası yakınlarında bulunur ve her gün 08:30 - 19:00 saatleri arasında açıktır.

Kapadokya üzerinde bir sıcak hava balonu turuna çıkın: Sıcak hava balonu, bu antik manzaranın inanılmaz bir manzarasını sunar ve onu yukarıdan görmenin daha iyi bir yolu yoktur! Ayrıca bir sıcak hava balonu turunu yürüyüş veya kano gibi diğer aktivitelerle birleştirebilir, böylece hiçbir turistik yeri kaçırmazsınız!

Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni Turlayın: Bu yeraltı şehri, Roma'nın zulmünden korkan ilk Hıristiyanlar tarafından oyulmuştur.

Kaymaklı Yeraltı Şehri'ni gezin ; Orta Anadolu'nun merkezindeki Kaymaklı Kalesi içinde bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri. Eski adı Enegup'tur.

Köydeki evler, yeraltı şehrinin yüze yakın tünelinin etrafına inşa edilmiştir. Tüneller günümüzde hala depo, ahır ve kiler olarak kullanılmaktadır.

Özkonak yeraltı şehrini gezin;

Özkonak Yeraltı Şehri, Nevşehir İli, Avanos'un yaklaşık 14 km kuzeydoğusunda kurulmuş bir antik kenttir. Kent, volkanik granitten oluşan birçok katmana sahiptir. Daha geniş alanları birbirine tünellerle bağlıdır ve her katına ulaşan bir boru iletişim sistemi içerir. Şehir kuşatma sırasında mühürlendiğinde, oymalı odaların her biri daha fazla borulama ile sağlanan havalandırmaya sahipti.

Aradığınız ne varsa burada:

Kapadokya'da Daily Tours markası ile Feliz Turismo sizlere en kaliteli, güvenli ve eğlenceli balon hizmetini en uygun fiyata sunmaktadır. Bizi Arayın ve Eğlenin :)

 

Sepetim
Sepetiniz Boş