Sepetiniz Boş
Teklif Alınız  

Kapadokya'da gezilecek en iyi yerler eşsiz bir seyahatin yol haritasıdır. Çünkü Kapadokya Türkiye'nin en güzel yerlerinden biridir.

Bu bölgeye bir gezi planlıyorsanız, Kapadokya'da gezilecek en iyi yerler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Kapadokya'da yapılacak çok şey var ve ziyaret etmek için harika bir yer. Bu bölgeyi keşfetmenin en iyi yolu günübirlik turlar yapmaktır. İstanbul ve Kayseri'den günübirlik turlar düzenleyen birçok firma var ama en iyi deneyimi yaşamak için güvenilir bir firma seçmelisiniz. Feliz Turismo'nun günübirlik turlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Çünkü mükemmel bir üne sahipler ve en iyi hizmetlerden bazılarını uygun fiyatlarla sunuyorlar. Ayrıca İstanbul ve Kayseri havalimanlarından ofislerine ulaşım hizmeti vererek müşterilerinin Kapadokya'da kaldıkları süre boyunca kendilerine ulaşmada sorun yaşamamalarını sağlıyorlar.

Kapadokya'da gezilecek en iyi yerlerden bazılarını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Kapadokya, Türkiye'nin en ünlü turistik yerlerinden biridir ve nedenini görmek çok kolay! Muhteşem manzaraları ve büyüleyici tarihi ile burada yapılacak şeyler sıkıntısı yok.

İşte sadece birkaç önemli nokta:

Güzelyurt: Bu kasaba "çiçekler vadisi" olarak bilinir. Çevredeki bölge, tarih meraklıları için mükemmel kılan antik Yunan ve Bizans kiliseleriyle doludur!

- Göreme Açık Hava Müzesi: Bu müze, MÖ 4. yy'a tarihlenen dünyanın en eski kiliselerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca MS 1000'den kalma muhteşem bir fresk koleksiyonuna sahiptir. Sanatı veya tarihi seviyorsanız, burası kesinlikle listenizde olmalı!

- Kırmızı Tur: Bu tur sizi binlerce yıldır rüzgarla oyulmuş mağaralar ve tünellerle dolu güzel bir kanyona götürür. Ayrıca MS 13. yüzyılda ilk Hıristiyanlar tarafından binlerce yıl önce bu mağaraların içine inşa edilmiş birkaç köyü keşfetme şansına sahip olacaksınız (bu da neden bu kadar çok insanın hala bu mağaralarda yaşadığını açıklıyor).

Kapadokya, Türkiye: dünyada ziyaret edilecek en nefes kesici yer.

Nefesinizi kesecek bir yer arıyorsanız, başka yere bakmayın. Kapadokya, dünyada ziyaret edilecek en iyi yerdir. Bu büyülü ülke sürprizlerle dolu ve Göreme'den günübirlik bir gezi için keşfetmek için mükemmel bir yer.

Kapadokya, dünyanın en şaşırtıcı kaya oluşumlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu oluşumlar, binlerce yıl boyunca volkanik patlamalar ve erozyon tarafından yaratılmıştır. Bugün, benzersiz şekilleri ile ünlüdürler ve genellikle filmler ve TV şovları için fon olarak kullanılırlar.

Bölge, bu güzel manzaranın yukarıdan inanılmaz bir manzarasını sunan sıcak hava balonu gezileriyle de ünlüdür. Balonlar özellikle gün doğumu veya gün batımı sırasında harikadır çünkü bu muhteşem kayaların üzerinde güneşin batışını görmenizi sağlar!

Bu bölgeyi keşfetmek için bolca zaman ayırdığınızdan emin olmak isteyeceksiniz çünkü burada görülecek çok şey var! Zelve Açık Hava Müzesi, Karanlık Kilise Mağara Kilisesi, Yeraltı Şehri/Yerbas'ı mutlaka ziyaret etmek isteyeceksiniz.

Kapadokya, İç Anadolu'da volkanik kayalara oyulmuş bir yerdir. Kapadokya adı "Güzel Atlar Ülkesi" anlamına gelir ve bölgeye eski Hititler tarafından verilmiştir. Kapadokya muhtemelen en çok eşsiz manzarası ve kaya oluşumları ile bilinir - ancak aynı zamanda Tunç Çağı'na kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Bölge binlerce yıldır yerleşim görmüştür, bu nedenle bölgeyi keşfederken ortaya çıkarılan kalıntıları görürseniz şaşırmayın.

Aslında Kapadokya'nın tarihi ile ilgili en ilginç şeylerden biri, bir zamanlar Yunan, Roma, Hitit gibi birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıdır. Ancak, bugün ziyaret edilebilecek bu kültürlerin (ve diğerlerinin) geride bıraktığı birçok tarihi yer var!

Kapadokya'da Daily Tours markası ile Feliz Turismo sizlere en kaliteli, güvenli ve eğlenceli balon hizmetini en uygun fiyata sunuyor. Bizi arayın ve eğlenin :)

Aşağıda bazı turları görebilir, ayrıca bize yazabilir veya bizi arayabilir ve kendi özel deneyiminizi oluşturabilirsiniz.

Küçük Grup Kırmızı Tur

Küçük Grup Yeşil Tur

Sepetim
Sepetiniz Boş