Sepetiniz Boş
Teklif Alınız  

Ihlara Vadisi Kapadokya'nın en güzel vadilerinden biridir. Avanos'a 50 kilometre uzaklıkta yer alır ve peribacaları, kaya oluşumları ve vadilerin nefes kesen manzarasını sunar.

Bu vadi iki bölümden oluşmaktadır: Yukarı Ihlara Vadisi ve Aşağı Ihlara Vadisi. Her iki bölümün de farklı isimleri var ve kendi tarihleri, kültürleri ve mimarileri var. Bu vadinin üst kısmı, "gürültülü kanyon" anlamına gelen Gizlidere olarak bilinir. Alt kısım ise "kale" anlamına gelen Uçhisar olarak bilinir.

Yeşil Tur ile Ihlara Vadisi Yürüyüş Turu sizi bu iki muhteşem yere götürecek, böylece onları kendi hızınızda keşfedebilir ve bu güzel yerin tadını çıkarabilirsiniz. Size tüm bu yerleri, tarihlerini, kültürlerini, mimarisini vb. anlatacak deneyimli İngilizce konuşan bir rehber tarafından yönlendirileceksiniz.

Bu tur, tarihi hakkında bilgi edinirken doğanın tadını en iyi şekilde çıkarmak isteyenler için çok uygundur!

Ihlara Vadisi, Türkiye'nin en ünlü yerlerinden biri olan muhteşem bir Kapadokya vadisidir. Bu vadinin tüm güzelliklerini görmek isterseniz Yeşil Tur ile yürüyüş yapabilirsiniz. Sizi bu vadinin en güzel yerlerine götürüp doğal güzelliğini göstereceğiz.

Yürüyüş turları söz konusu olduğunda birçok farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz, ancak Green Tour'dan daha iyi bir seçenek yoktur! Turlarımız, Türkiye'nin sunduğu her şeyi görmek isteyen herkes için her zaman güvenli ve keyiflidir.

Herkesin bütçesini aşmadan bu güzel ülkede keyifli vakit geçirebilmesi için uygun fiyatlarla yürüyüş turları sunuyoruz.

Ihlara Vadisi Yürüyüş Turu

Ihlara Vadisi Kapadokya'nın en güzel yerlerinden biridir. Erozyonla oluşmuştur ve birçok akarsu ve şelalesi ile tanınır. Bu tur, atlar ve eşeklerle fotoğraf çekebileceğiniz Kızıl Vadi'ye bir yürüyüş de dahil olmak üzere doğal güzelliğini görmek için sizi vadiye götürecek. Tur, Bizans İmparatorluğu'ndan kalma fresklere sahip birçok kaya kilisesini görebileceğiniz Göreme Açık Hava Müzesi'ni de ziyaret ediyor.

Bu tur tüm gün, bu nedenle zaman kısıtlaması konusunda endişelenmeden bu güzel vadilerde zamanınızın tadını çıkarabilirsiniz. Bu tur hakkında herhangi bir sorunuz varsa veya Kapadokya'nın diğer bölgeleri hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen Green Tour Cappadocia'da bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Ihlara Vadisi, Kapadokya'nın en güzel vadilerinden biridir. Türkiye'nin güneybatısında, Kapadokya bölgesinde yer almaktadır.

Vadi, Melendiz Çayı ve Porsuk Çayı olmak üzere iki nehir tarafından oluşturulmuştur. Yüksek kayalarla çevrili olan vadinin uzunluğu 3 kilometredir. Bu vadiyi gezmek yaklaşık 2 saat sürüyor. Ihlara Vadisi, Anadolu Platosu'ndaki konumu nedeniyle kuru bir iklime sahiptir ve bu da onu tarım, özellikle elma üretimi için önemli bir yer haline getirmektedir. Vadinin tepesinde, Osmanlı döneminde sığınak olarak kullanılan kayalara oyulmuş çok sayıda Bizans kilisesi bulunuyor.

Bademlik Kanyonu (Gül Bahçesi) adı verilen dar bir geçitten yürüyerek ulaşılabilen vadinin dibinde Belisırma Mağarası adlı bir mağara da bulunmaktadır.

Ihlara Vadisi Kapadokya'nın en güzel yerlerinden biridir. Vadi, bir dizi peribacası, kayaya oyulmuş kiliseler ve volkanik kayaya oyulmuş mağara evlerinden oluşuyor. Vadi, Hasan Dağı ile Hasan Dağı'nın eteklerinde yer almaktadır. Vadinin ana girişi, doğudan batıya yaklaşık 2 km (1.2 mil) boyunca uzanan ve yaklaşık 30 m (98 ft) derinliğe sahip ana vadisinden geçer.

Ihlara Vadisi ilk olarak erken Bizans döneminde (MS 5-7. yy) Tyana olarak bilindiği zaman yerleşmiştir. Bu süre zarfında, tenha konumu ve zulümden nispeten güvenli olması nedeniyle Hıristiyanlar bölgeye akın etti. Bu dönemde inşa ettikleri kaya kiliseleri, Nuh'un Gemisi ve İsa'nın Vaftizci Yahya tarafından vaftizi gibi İncil sahnelerini betimleyen fresklerle süslenmiştir.

Bu kiliselerin çoğu, volkanik tüf taşından (zamanla yavaş yavaş aşınan yumuşak bir taş) yapılan yapıları sayesinde bugün hala iyi korunmuştur. Ancak bazıları zaman içinde depremler ve heyelan gibi diğer doğal afetler nedeniyle zarar görmüştür.

Kapadokya'da Daily Tours markası ile Feliz Turismo sizlere en kaliteli, güvenli ve eğlenceli Günlük veya Özel Tur hizmetini en uygun fiyata sunmaktadır. Bizi Arayın ve Eğlenin :)

Ihlara Vadisi Yeşil Tur dahildir.
Sepetim
Sepetiniz Boş